Zawsze są możliwe dwa kierunki ja wybieram... - BTCUSDT - D1

Mis à jour
Od miesięcy już widzimy silny wzrost ceny BTC i nadal brak korekty (rys. 1). Dla tego interwału była tylko jedna nazwijmy ją "wakacyjną korektą". Poprzednia świeca nie wskazuje na zmianę kierunku, a przebijając 0.5 fibo zwiększa szansę na dojście na 0.618 (48536). Dla tego interwału daję LONG.

snapshot
Rysunek 1. Interwał miesięczny - z tej perspektywy widać jakby następnym celem był poziom 48.5k.

Interwał tygodniowy (rys.2) zarówno dla kanału Gaussa, chmury Ichimoku i EMA20 wyglądają pro wzrostowo. Nie przedstawiam ich bo to tylko zaciemni jedynie wykres albo niepotrzebnie teraz zwiększy objętość treści. Wskaźnik RSI to każdy widzi jest wykupiony, a w takim tempie wzrostów do ATH w jednym ruchu prawdopodobnie nie dojdziemy.

snapshot
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - obecnie ruch boczny po wcześniejszych silnych wzrostach.

Dla obecnego interwału, ale w przybliżonym zakresie chcę przedstawić mój sposób na handel. Wynika on z kanału równoległego, który wyrysowałem z korpusów świec (rys.3). W skrócie gdy świeca tygodniowa będzie nad szukam LONG, gdy będzie pod szukam SHORT, wewnątrz kanału czekam.

snapshot
Rysunek 3. Interwał tygodniowy - kanał i dwa scenariusze.

To tak jak w filmie Matrix odpowiednią czerwona lub niebieską tabletkę wybiorę, gdy zobaczę odpowiednie wybicie. A możliwe iż to będzie obecna tygodniowa świeca.

Jeżeli chodzi o interwał dzienny, to tu nadal trzymamy się ostatniej korekty (od początku grudnia) w nieznacznie powiększonej formie. To jednak nie zmienia faktu, że dla ruchu od września to obecnie są coraz to największe korekty i to jest akurat zły sygnał dla dalszych wzrostów. Dlatego z tego powodu dla tego interwału jestem na SHORT.

snapshot
Rysunek 4. Interwał dzienny - od września coraz do większe korekty.

Postanowiłem jeszcze zejść na interwał H4 (rys. 5), na którym zaznaczyłem potencjalne punkty dystrybucji. Chętnie poznam tu innych zdanie w komentarzach jak nie będzie to tematyka palenia i choinek 🤣.

snapshot
Rysunek 5. Interwał H4 - dystrybucja?

Podsumowanie
Z interwału miesięcznego dalej mogą być wzrosty, bo nie widać załamania. W perspektywie tygodni: to tak jak rozrysowałem zależy od wybicia kanału. A w perspektywie dziennej i H4 to raczej spadki. Biorąc pod uwagę tygodnie i dni daję 51% na spadki w rejony, których nie pokazałem.
Myślę jednak, że tak jak na ostatnim wykresie poniżej (rys. 6) widziałbym miejsca na zatrzymanie i dalsze wzrosty. Przy czym w teorii najlepsza byłaby pomarańczowa korekta. W tym momencie 4. zielonej strefy nie biorę dzisiaj pod uwagę. Jeżeli jednak zacznie się większe ABC i zakładając iż skończyliśmy 1-5 to wtedy koniec trzeciej zielonej strefy (licząc od góry) 0.5 - 0.618 (czwarta zielona strefa) mogą być na kartach!

snapshot
Rysunek 6. Interwał dzienny - potencjalne miejsca zatrzymania ewentualnych spadków to zielone strefy.

Dziękuję za obserwację, rakiety, komentarze jak również za przeczytanie powyższej treści! Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
Note
Mały błąd w tytule dosłownie o literkę "T" bo nie BTCUSDT (w parze do Tethera), a jedynie do dolara USD 😅
FibonacciTechnical IndicatorsTrend Analysis

Publications connexes

Clause de non-responsabilité