EURPLN schodzi w dół przed RPP

Poniedziałek przynosi relatywnie mocniejszego złotego mimo zachowania się EURUSD, choć ten odreagowuje głównie ruch z 31 grudnia. Rano rynek otrzymał zaskakująco dobre dane PMI dla polskiego przemysłu (56,1 pkt. w grudniu), ale to jutrzejsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej będzie kluczowa. Rynek spodziewa sie kolejnego ruchu o 50 p.b., co doprowadziłoby do wzrostu głównej stopy procentowej do 2,25 proc. I na tym cykl nie powinien się skończyć. Ostatnie prognozy samego prezesa Glapińskiego wskazują, że szczyt inflacji CPI może mieć miejsce dopiero przed wakacjami. To raczej sugeruje kontynuację cyklu, chociaż ze względu na zmiany w składzie RPP w I kwartale nie można wykluczyć krótkiej pauzy w podwyżkach po styczniowym ruchu.

Rynek będzie jutro śledził uważnie komunikat po decyzji RPP, a także czekał na konferencję prezesa Glapińskiego w środę. Potwierdzenie, że jesteśmy nadal w cyklu podwyżek powinno być kluczowe dla złotego, niemniej w krótkim terminie wpływ na sentyment mogą mieć informacje z USA (zapiski FED w środę i dane Departamentu Pracy w piątek). Dla EURPLN ważne wsparcie to 4,5750. Jego złamanie może dać impuls do zejścia w okolice 4,5550, gdzie mamy kolejne wsparcie. Uwagę zwraca jednak niska wartość dziennego oscylatora RSI9. Historycznie dawały one impuls do zmian trendu.

Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.

73 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
EURPLNFundamental Analysisinterestratehike

Aussi sur:

Clause de non-responsabilité