Nie mam pomysłu co napisać o tym walorze to może czas na gdybanie?

Z perspektywy miesięcy można ocenić od ostatniej analizy (zał.) jedynie dwie świeczki listopadową i grudniową - rys. 1. Listopadowa zakryła całą październikową tym samym dając sygnał w następnej do spadków i tak też się stało bez żadnego zanegowania, co gorsza dla LONGujących, strzała w dół w grudniu była silna. W obecnym momencie widzę sytuację następująco: zamknięcie się świecy styczniowej pod 144.3 zwiększa szansę na przetestowanie w kolejnych świeczkach strefy 137.91 - 136.28 prędzej niż strefy czerwonej, którą wyznaczyłem po zamknięciu się świeczki listopadowej, a jest to 149.3 - 150.79. Czy mogę się mylić, no niestety tak jak każdy człowiek, ale koniec miesiąca da w mojej strategii zwiększone szanse na dany scenariusz.

snapshot
Rysunek 1. Interwał miesięczny - świec zawisła między poziomami.

W poprzedniej analizie nie nadawałem stanowczo etykiety SHORT chociaż powody miałem ku temu, głównie na podstawie świeczek tygodniowych. Obecnie na podstawie interwału tygodniowego obserwuję, czy przetestujemy poziom ~139.5 do nawet ~136.6 zapełniając tym samym dwa fair value gapy - rys. 2. Obowiązujący ruch na południe jest największy i przebił już dwie ostatnie porównywalne do siebie korekty (niebieska i pomarańczowa). Dlatego też śmiem spekulować, że, aby odwrócić do nowych szczytów trzeba zebrać płynność. Jeśli jednak teraz wskoczymy na północ to będę szukał w "podwójnej strefie" pozycji SHORT, która wcześniej była pojedyncza (T1), a teraz dodatkowo dorzuciłem strefę z świeczek miesięcznych (M1). Ta jedna strefa obserwacji na SHORT dla mnie zaczyna się od ~ 149.7 do szczytów.

snapshot
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - w mojej ocenie to dziwne miejsce na odbicie.

Przyszedł mi jeszcze plan na tygodniowego RGRa, ale on się zrealizuje w momencie dojścia do czarnej linii ramion i wybiciu. Po wybiciu na tygodniówce to będzie sygnał na to, że rynek nie ma siły i mogę próbować pozycji SHORT. Rzecz jasna podejmując decyzje dopiero od kolejnej świeczki. Obecnie nie mam prawdopodobieństwa sądzić, że taka struktura się zbuduje jedynie pokazuje co prawdopodobnie zrobię, gdy się wydarzy taka sytuacja. Technicznie zasięg mógłby nas doprowadzić do poziomów 0.786 co obecnie uważam za mało prawdopodobne.

Osiągnięcie dalszych spadków do min. 0.618 (~136.6) przy poziomie RSI około 30 na tygodniówce mogłoby zwiększyć szansę na powrót do wzrostów po szczyt, a minimum w mojej ocenie do czerwonych stref M1/T1.

Dając przykład RGRa nie można zapomnieć, że wiele osób będzie grało na test od dołu linii ramion i zagrać na SHORT pod dalsze spadki. Naprawdę na obecny moment scenariuszy jest mnóstwo. Ale jeden jaki mam to: prędzej spadki z wytrzymaniem korpusem na 0.618 na tygodniówce i wzrosty pod szczyty M1/T1. A potem będę się zastanawiał (obserwując) czy ta linia ramion wytrzyma i czy wrócimy do testu poziomów okolic 150.

Jeszcze, a propo gdybania to ciekawe "potencjalne zasięgi harmonijek" daje wskaźnik na kolejnym wykresie (rys. 3). Na poniższym wykresie dodałem jeszcze order blocki, które pojawiają się już między 0.5, a 0.618 ruchu styczeń - listopad 2023. Co dawałoby ruch w dół po zebranie zleceń na jazdę do góry.

snapshot
Rysunek 3. Interwał tygodniowy - potencjalne zasięgi potencjalnych harmonijek...

Na interwale dziennym (rys. 4) zacznę od wspomnienia iż wskaźnik RSI niebezpiecznie zbliża się do linii trendu tam wyrysowanej, który w momencie dojścia do tej linii oraz najlepiej z poziomem ceny do 0.618 (dla ruchu XI - XII 23') czyli 147.45 może wygenerować właściwie spadki. To jednak znowu jak znowu cały świat zamknięty w gdyby...

Ale jeśli tak się stanie podejmę decyzję na SHORT . Jednak, gdy ta moja linia trendu na RSI zostanie przebita postaram się wejść w LONGa do wyżej wspomnianych stref T1/M1. Wydaje mi się iż lokalnie, jest szansa na podbicie jeszcze do 0.618 bo obecnie zasięg niebieskiej korekty z okolic 6.12.23 - 11.12.23 jest największy co może znaczyć, że to nie jest jeszcze właściwie miejsce na spadki i taką strategię też biorę na najbliższe dni do dwóch tygodni (?).

snapshot
Rysunek 4. Interwał dzienny - podbicie od 147.55 i spadek do 139 - 137?

Jeżeli cena nie zamknie się na H4 (rys. 5) poniżej 143.42 to postaram się w tej zielonej strefie na wejście w LONG do może wspomnianych wyżej okolic 147.45.

snapshot
Rysunek 5. Interwał H4 - miejsce na LONG w najbliższych dniach pod warunkiem świec wzrostowych na H1.

Do tego co poniżej zacytuję z poprzedniej analizy się przyznaję iż nie uwzględniłem w obecnej, ale Dzikom 🐗 postaram się to opisać. Lub odniosę się do tych interwałów w połowie tego roku lub po 1. kwartale...

"W nowym roku może przenalizuję rynek kwartalnie i rocznie i wrócę do rysunku 1 i rysunku 2 z poprzedniej analizy (zał.). W perspektywie dalszych ruchów uważam jak ostatnio, że czeka nas ciekawa strefa między 160 a 250 gdy tylko 160 zostanie przekroczone...."

Podsumowując, liczyłbym jeszcze na spadki i dopiero wzrosty pod szczyty (M1/T1). Lokalnie jeszcze mogą być wzrosty do ~147.45 i dopiero spadki na ~139 - 136. I pod taki scenariusz się szykuję. Ostatecznie to jednak decyzję podejmę taką jak rynek pokaże, a że nie handluje na tygodnie czy miesiące, to moje decyzje mogą być szybkie 😅.

Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
Fibonacci

Publications connexes

Clause de non-responsabilité