Piątkowy spadek cen ropy WTI o 3,4 proc. do 62,75 USD, skutkujący długą czarną świecą na wykresie dziennym, jest najpoważniejszym podażowym wydarzeniem na tym rynku od rozpoczęcia wzrostów pod koniec grudnia. I to z kilku powodów. Po pierwsze, została załamana struktura coraz wyższych lokalnych dołków. Po drugie, przełamanie strefy oporu 63,58-64,65 USD okazało się pułapką. Zamiast wywołać masowy short squeeze, notowania wróciły poniżej oporu. Po trzecie, na wskaźnikach pojawiły się negatywne dywergencje z wykresem. Na tych samych wskaźnikach zostały też wygenerowane wstępne sygnały sprzedaży. I po piąte, co nie jest już związane z AT, prezydent USA Donald Trump powiedział, że rozmawiał z przedstawicielami OPEC i domaga się od nich zwiększenia wydobycia, tak żeby pokryć ubytek ropy wywołany mniejszym eksportem z Iranu. W obecnym układzie technicznym jeszcze nie można mówić o mocnym sygnale sprzedaży. Jest on jednak o krok. Takim sygnałem będzie wybicie dołem z 4-miesięcznego kanału wzrostowego, czyli definitywne pokonanie dolnego ograniczenia tego kanału (aktualnie na 62,20 USD).
This analysis is provided as general market commentary and does not constitute investment advice. Past performance is not indicative of future results
Aussi sur:
Clause de non-responsabilité
Les informations et les publications ne sont pas destinées à être, et ne constituent pas, des conseils ou des recommandations en matière de finance, d'investissement, de trading ou d'autres types de conseils fournis ou approuvés par TradingView. Pour en savoir plus, consultez les Conditions d'utilisation.