snapshot
Analizę zaczniemy od kontekstu wykresu miesięcznego i ewidentnej akcji popytowej, duże spready zamknięcia blisko szczytu.
Na barze nr 1, również jest popyt, jednak dość niskie zamknięcie bara sugeruje pojawiającą się podaż, mówi o tym także wolumen na tym barze, bo jest większy od dwóch poprzednich. 
Bar nr 2, generalnie wygrywa popyt, zamknięcie bara powyżej poprzedniego sugeruje pochłonięcie podaży z bara nr 1, jednakże bar nie zamknął się na szczycie, więc na szczycie bara pojawiła się podaż.
Bar nr 3 kolejny bar popytowy mówiący o tym, że wygrali dłudzy, zamknięcie powyżej bara poprzedniego.
Bar nr 4 , pokazuje porażkę w  próbie sforsowania bariery 60 k USD, popyt jednak utrzymuje poziomy cen z poprzedniego, z testem dołka bara poprzedniego.
Bar 5. Nieudana próba przebicia się przez 60 k, spowodowało paniczną wyprzedaż,  rynek znalazł wsparcie na poziomie dołka bara nr 2 i 3.
Kolejny bar, to testowanie.

WYKRES TYGODNIOWY
snapshot
PSY, w tym rejonie szachowała się podaż z bykami, w którym byki ostatecznie wygrały.
Kolejne starcie dokonało się na poziomie 47k - 60k  tworząc BC TR,  gdzie ostatecznie niedźwiedzie  w tym rejonie wygrały bitwę spychając cenę do dołka PSY,  gdzie powstała akcja stopująca SC. Rynek testuje poziomy.

Wykres 4 H Trading Range w rejonie SC.

snapshot

Generalnie ten trading range, wygląda na podażowy. Kluczowe poziomy, w którym możemy rozpatrzeć, że byki przejęły kontrolę jest wyjście powyżej 38 k i testowanie tego poziomu, a następnie wybicie poziomu 41 k.
Każde testowanie poziomu 32590 bez uprzedniego wybicia z powyższych oporów jest sygnałem słabości byków.
Note
Wdał mi się błąd, jeżeli chodzi o istotne wsparcie, poziom wsparcia mamy na 29570, zamiast 32590.
Supply and DemandSupport and ResistanceVolumewyckoffmethod

Aussi sur:

Publications connexes

Clause de non-responsabilité