Bitcoin z punktu widzenia Ichimoku

Na wstępie tej krótkiej analizy wskaże, że nie jestem ekspertem w tematyce Ichimoku ale podstawy znam i analiza ta będzie dostosowana właśnie do takich osób. Ichimoku powiąże również z dwoma ciekawymi wskaźnikami:
- Squeeze Momentum Indicator [LazyBear]
- CM_Williams_Vix_Fix

i postaram się odpowiedzieć co może nas czekać w dłuższym terminie.

Sygnał kupna.

Jak łatwo zauważyć na interwale dziennym wygenerował się nam sygnał kupna. Cena wszyła ponad chmurę, chmura jest zielona, mamy sygnał trzech linii a Chiku Span jest nad ceną. W skrócie, wszystko to pokazuje, że mamy jasną sytuację i możliwe, że osiągnęliśmy już dno całych spadków. Dodatkowo możliwe, że narodził się nam trend wzrostowy, a co za tym idzie, wygenerowany sygnał kupna (pomarańczowa strzałka) może być prawdziwy.
Popatrzmy jednak na wskaźnik SQZMOM_LB. Wskaźnik ten po osiągnięciu ATH zabarwiał się na zielono, generując sygnał do wzrostów ale wzrosty zarówno ceny jak i wskaźnika były niewielkie. Obecnie po osiągnięciu obecnego dna wskaźnik pokazał rosnący histogram, a tym samym można odczytywać to jako próbę odwrócenia trendu i pokaz siły kupujących. Aktualnie wskaźnik ten osiągnął podobny poziom do poprzedniego, przy czym cena wybiła poprzednie lokalne wierzchołki. Zmiana koloru na ciemnozielony może oznaczać spadek ceny, przy czym spadki mogą nie być tak głębokie jak poprzednio, gdyż czerwony histogram również maleje, co pokazuje osłabienie siły niedźwiedzi.
Same spadki potwierdzone są również wyglądem wskaźnika CM_Williams_Vix_Fix. Nie wchodząc w szczegóły, gdy wskaźnik rośnie to cena maleje i odwrotnie. Obecnie wskaźnik jest przy dolnym ograniczeniu, a to zapowiada spadki.

Czy to już koniec?


Powyższe pokazuje, że najprawdopodobniej cena poleci w dół. Jednak nie wszystko stracone. Oczywiście obserwujmy interwał D1, gdyż przebicie Kijun Sen (czerwonej linii) a następnie chmury, może oznaczać dalszy rajd do dołu. Niemniej jednak zerknijmy na interwał T1.
snapshot

Tu sytuacja w przypadku obu wspomnianych wskaźników wygląda trochę inaczej. Oba wskaźniki pokazują bycze nastawienie a cena nie przebiła na trale chmury. Dlatego też można liczyć, że jednak ruch w górę będzie jeszcze trwał i możliwe, że dojdzie do co najmniej wyceny na poziomie 50 000 USD, gdzie oporem może być linia Kijun Sen (czerwona). Pamiętajmy jednak, że to interwał T1, a tym samym na interwale D1 możemy śmiało lecieć w dół dobijając ponownie do dolnej linii chmury, co byłoby zbieżne z fazą akumulacji, o czym pisałem w poprzedniej analizie dotyczącej BTC.
Beyond Technical AnalysisBitcoin (Cryptocurrency)BTCUSDBTCUSDTcryptoTechnical IndicatorskryptokryptowalutakryptowalutyTrend Analysis

Aussi sur:

Clause de non-responsabilité