Dane PCE Core wypadły wyraźnie powyżej oczekiwań, tj. 0,6 proc. m/m i 4,7 proc. r/r. To sygnał, że FED ma mocny ból głowy i może mieć na stole dwie opcje - podwyżki stóp w marcu o 25 punktów baz. (kontynuacja schematu z lutego), lub o 50 punktów baz. (szanse na bardziej agresywny scenariusz skoczyły dzisiaj do blisko 42 proc., choć później zeszły w stronę 35 proc. (model CME FED Watch). Wprawdzie do posiedzenia FED mamy blisko miesiąc i rynek dostanie do tego czasu jeszcze wiele ważnych danych, to jednak obawy, że decydenci ostatecznie "przesadzą" z podwyżkami stóp mogą być teraz spore. Ten wątek może napędzać notowania dolara nawet przez kilka tygodni, choć inwestorzy mogą być świadomi tego, że FED ostatecznie nie zdecyduje się na ruch o 50 punktów baz., aby nie wywołać nadmiernego zamieszania na globalnych rynkach.

W kalendarzu na najbliższe dni ważne publikacje to indeks zaufania konsumentów Conference Board za styczeń we wtorek (dzisiejsze dane z Uniw. Michigan były niezłe), ISM dla przemysłu w środę i dla usług w piątek, oraz zeznania Powella w Kongresie 7 marca i dane Departamentu Pracy dopiero 10 marca. Później 14 marca opublikowana zostanie inflacja CPI, dzień później sprzedaż detaliczna, a w piątek 17 marca produkcja przemysłowa. To ustawia nam marcowy maraton danych aż do posiedzenia FED 22 marca, przy czym każda publikacja może rozpalać emocje inwestorów.

Dolar mocno kończy ten tydzień. Koszyk FUSD powraca ponad poziom 105 pkt., czyli wyraźnie ponad dawną linię trendu wzrostowego. To sygnał, że w kolejnych tygodniach możemy nawet przetestować okolice 108,5 pkt., gdzie przebiega linia trendu wzrostowego oparta na szczytach z jesieni ub.r.

Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.

71 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Beyond Technical AnalysisdollarindexfedhikesFundamental AnalysisTrend Analysisusdindex

Aussi sur:

Clause de non-responsabilité